W wyniku przejścia frontu burzowego 22 czerwca oraz w godzinach nocnych 23 czerwca, na obszarze administrowanym przez RZGW Białystok, z uwagi na lokalny punktowy opad intensywnego deszczu na rzece Biała i dolinie rzeki Narew i  Supraśl (w miejscowościach: Fasty, Tykocin, Choroszcz, Złotoria) doszło do wylania rzek i  lokalnych podtopień użytków zielonych (łąk i pastwisk). Pracownicy Nadzoru Wodnego w Białymstoku podnoszą  zasuwy na jazie Dobrzyniewo Fabryczne celem obniżenia poziomu wody w rzece Supraśl, co przyśpieszy odpływ deszczówki z rzeki Biała.

łąka zalana

Na Jazach Narwiańskich zostały obniżone poziomy piętrzenia do niezbędnego minimum, celem przyspieszenia spływu wód opadowych. Sytuacja w terenie jest stabilna. Nie występują zagrożenia o znacznych rozmiarach w postaci zalań i podtopień stwarzających zagrożenia dla życia i zdrowa ludzi. 

łąka2

Sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna w regionie wodnym Narwi, Łyny i Węgorapy jest na bieżąco monitorowana.Na najbliższą dobę IMGW prognozuje w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18°C do 23°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 13°C do 17°C. Wiatr słaby, północny. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.