140 osób wzięło udział w 5. edycji imprezy "Z biegiem Kanału Augustowskiego". Można było wystartować w jednej z 3. aktywności: rajd konny, rowerowy i spływ kajakowy, oczywiście wzdłuż Kanału Augustowskiego.

zka1

Uczestnicy rajdu rowerowego i konnego mieli do pokonania około 15 kilometrów  trasy z Augustowa na Śluzę Swoboda. Trasa spływu kajakowego wynosiła około 10 kilometrów i prowadziła ze Śluzy Gorczyca na Śluzę Swoboda. We wszystkich aktywnościach,  przez cały czas trwania imprezy zapewniona była opieka pilota.

zka5

Na pamiątkę udziału w imprezie każdy z uczestników dostał specjalny pakiet turystyczny zawierający m.in. mapę szlaków do samodzielnego zwiedzania Augustowszczyzny i terenów wzdłuż Kanału Augustowskiego. Podczas pikniku, który odbył się przy śluzie Swoboda rozlosowano wśród uczestników nagrody dodatkowe – m.in. bilety na rejs statkiem, kurs nurkowania, wejściówki do Wioski Darów Lasu i albumy – Zbiorniki wodne w Polsce.

zka4

Impreza ma na celu promocję Kanału Augustowskiego, aktywnej turystyki i spędzania czasu na łonie natury. Organizatorem była Augustowska Organizacja Turystyczna przy współpracy z Wodami Polskimi - RZGW w Białymstoku. 

zka7

Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, 

rzecznik prasowy RZGW w Białymstoku