Przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie wzięli udział w konferencji pn. „Kanał Augustowski – dzieło człowieka i przyrody” zorganizowaną przez Lokalną Grupę Działania - Kanał Augustowski.

Konferencja miała na celu promocję Województwa Podlaskiego jako obszaru bezpiecznego do przyjazdu i wypoczynku. Kanał Augustowski to wyjątkowe miejsce północno-wschodniej Polski. Obecnie jest wykorzystywany jako malowniczy szlak wodny, jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Tę drogę wodną każdego roku odwiedza setki turystów i wodniaków.

984909502149668 es

Fot.: Jadwiga Koniecko

Konferencją uczczono przypadającą w 2022 r.15 rocznica uznania przez Prezydenta RP Kanału Augustowskiego za pomnik historii. Kanał Augustowski to unikatowe w skali Europejskiej dziedzictwo budownictwa wodnego z pierwszej połowy XIX wieku. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kanał Augustowski wybiło tablicę pamiątkową w 230. rocznicę urodzin Ignacego Prądzyńskiego - głównego twórcy i projektanta Kanału Augustowskiego. Tablica została odsłonięta i umieszczona w miejscu, gdzie ówcześnie znajdował się drewniany dworek w którym to Generał Ignacy Prądzyński mieszkał i wdrażał projekt drogi wodnej.

20220615 100221 es

Fot.: Wody Polskie

 

 

Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej

RZGW w Białymstoku